Hogyan kell kialakítani a gardróbszekrényt 4 egyszerű lépésben?
Gardróbszekrény kialakítása
Egy házban soha nincs elég hely tárgyainknak, ezért praktikus lehet egy gardróbszekrény kialakítása. Ebben tárolhatunk ruhákat, ágyneműket, de akár még vasalódeszkát, porszívót vagy az utazóbőröndöt is. A szekrény tervezése során legyünk alaposak a külső és belső tér kialakításában egyaránt.
A későbbiekben ugyan lehetséges a gardróbszekrény belső kialakításának módosítása, viszonylag költséghatékonyan, de azért mégis egyszerűbb előre tervezni, mint 1-2 hónap múlva módosítani a belső elrendezéseken, amikor kiderül a használat során, hogy nem minden az igényeinknek megfelelően helyezkedik el.
Gardróbszekrény tervezés #1:
Határozzuk meg a szekrény helyét. Legpraktikusabb, ha a gardróbszekrényt a hálószobában vagy ahhoz közeli térben helyezzük el, mivel itt öltözünk minden reggel és dobjuk le esténként ruháinkat.
Amennyiben a gardróbszekrényt nem feltétlenül a ruháknak szeretnénk kialakítani, hanem egyéb dolgok tárolására, választhatjuk a lépcsőfeljáró alatti részt, vagy akár a nappalit, illetve a fürdőt is. Gardróbszekrénnyel praktikusan, könnyen kihasználhatjuk a falban lévő egyenetlenségeket, oszlopok közti beugrásokat is.
Gardróbszekrény tervezés #2:
Írjuk össze azokat a holmikat, amiket el szeretnénk benne helyezni. Külön térjünk ki az egyes ruhaneműkre, pl. a pólókat, alsóneműket és a hosszú ruhákat is vegyük külön-külön számításba. Ha nem csak ruhaneműt szeretnénk tárolni a gardróbszekrényben, hanem pl.: porszívót, vasalódeszkát, stb. akkor ezek méretét is vegyük figyelembe. Ha ez megvan, körülbelül meghatározhatjuk a szekrény nagyságát, és hozzáfoghatunk a belső terének kialakításához.
Gardróbszekrény tervezés #3:
A gardróbszekrény belső terének elrendezéséhez szükség van polcokra, akasztórészre és fiókokra. A kialakítás során tervezzük úgy a ruhák csoportosítását, hogy a gyakrabban használt darabok legyenek szemmagasságban.
Ha kedveljük a hosszú ruhákat, vagy kosztümöket, mindenképp helyezzünk akasztókat a legkönnyebben elérhető helyekre. Itt ajánlott a 160 cm magasságú akasztó rész a hosszabb daraboknak; a rövidebbeknek pl. kabátoknak, szoknyáknak pedig a 110 cm. A polcok majd olyan ruhák tárolására lesznek alkalmasak, amelyeknek nem okoz gondot, hogy összehajtva, és egymásra pakolva állnak a szekrényben.
A felső polcokon érdemes az idény ruhákat elhelyezni, mivel ez a rész nehezebben hozzáférhető és egy évben általában csak kétszer kell átpakolni, szezonváltáskor. Ide helyezhetünk még dobozokat és akár ágyneműket is. Az alsó polcok tökéletesen megfelelnek a cipőknek.
A fiókok remek szolgálatot fognak tenni olyan ruhadaraboknál, melyeket nem lehet szépen egymás tetejére helyezni, mint például az alsóneműk, zoknik, nyakkendők. A fiókok kialakításánál tervezzünk be kisebb-nagyobb rekeszeket, melyek még jobban átláthatóvá teszik a tartalmukat.
Gardróbszekrény tervezés #4:
Ha már végeztünk a belső kialakítással, jöhet a szekrény külseje. Attól, hogy ez a bútordarab tárolásra szolgál, még fontos, hogy dizájnos legyen. Az ajtók színét és stílusát alakítsuk a lakásunkhoz. Ennek típusát legfőképp a hely fogja meghatározni. A tolóajtó remek döntés lesz, ha kevesebb hellyel rendelkezünk, viszont itt lehetséges, hogy nem lesz megfelelően átlátható a szekrény minden egyes része. Az ajtó anyaga lehet bútorlapból, különböző színű festett üvegből, tükörből, acél vagy alumínium kerettel.
Tekintse meg Tolóajtós szekrényt a gardróbba cikkünket is!
Ha szeretne egy praktikusan kialakított és kényelmesen használható gardróbszekrényt otthonába, akkor keressen minket bizalommal!
Köszönöm a figyelmet!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél még hasonló tanácsokat olvasni, akkor iratkozz fel a hírlevelünkre és Likeolj minket a Facebookon!